Stavba depa promo
Škoda 2024

Lokomotivy TRAXX3 MS pro CLIP Intermodal


publikováno 27. 03. 2024 10:28


Jak již zmiňujeme v právě vycházejícím ŽM 3/24, nejnovější oznámenou zakázkou na stroje typu TRAXX3 MS je kontrakt od polského operátora kombinované dopravy CLIP Intermodal. Vybaveny budou k provozu v Německu, Rakousku, Polsku, Lucembursku, Francii a Belgii. Více informaci nebylo sděleno, půjde však zjevně o lokomotivy téže verze, které odpovídají nedávno do provozu uvedené stroje CFL Cargo, tedy prozatím s povolením k provozu v Německu, Polsku a Lucembursku, snad ještě v tomto roce pak i v Rakousku a nejdříve v roce 2025 ve Francii a Belgii.

CLIP Intermodal dosud vlastnil pouze kontejnerové vozy, půjde tak o jeho první vlastní lokomotivy k traťové službě. Společnost provozuje překladiště ve Swarzędzi u Poznaně, které je cílem jedné z linek, na něž své lokomotivy TRAXX3 MS nasazuje CFL Cargo. Je tedy možné, že tyto shodné lokomotivy budou v nějaké míře využívány společně.

Počet dosud napevno objednaných lokomotiv TRAXX3 MS (více rovněž v ŽM 3/24) tak nyní činí již 287, alespoň co se týče kontraktů oficiálně oznámených a potvrzených výrobcem (a po odečtení objemu zrušené zakázky od TXL). Mezitím se již blíží dodávky další série pro ČD Cargo. Dopravce potvrdil, že nadále platí harmonogram uvedený v ŽM 8/23 (str. 10), tj. že v druhé polovině letošního roku by měly být zahájeny dodávky série 388.017 - 026.

Související novinky
Sdílejte