Škoda 2024

Siemens Mobility postaví novou továrnu v USA


publikováno 07. 03. 2023 18:09


Firma Siemens Mobility, největší výrobce vozidel pro kolejovou osobní dopravu v USA, rozšíří svoji výrobní základnu výstavbou nového závodu ve městě Lexington v Severní Karolíně. Nový závod postavený investicí v hodnotě 220 mil. USD bude zaměřen na montáž vozidel a na jejich údržbu a vytvoří více než 500 nových pracovních míst, čímž se stane jedním z největších zaměstnavatelů ve městě. 

Michael Peter, generální ředitel společnosti Siemens Mobility, dodal: „Již více než 30 let pozorujeme, že americký trh neustále roste, neboť jsme v USA ve spolupráci s našimi 2 000 americkými subdodavateli, včetně více než čtyřiceti v Severní Karolíně, vyrobili celkem přes 3 000 lokomotiv, osobních vozů a tramvají. Nyní se těšíme na expanzi v Severní Karolíně a na východním pobřeží, což nám umožní uspokojovat rostoucí poptávku po osobní železniční a tramvajové dopravě v Americe“.

Siemens Mobility obdrží od státu Severní Karolína investiční grant na rozvoj pracovních míst. Odhaduje se, že v průběhu 12 let trvání tohoto grantu vzroste ekonomika dotyčného státu o 1,6 mld. USD. Závod v Lexingtonu má být otevřen v roce 2024 a svojí kapacitou se připojí k továrně v Sacramentu na západním pobřeží USA.

Roland Busch, generální ředitel společnosti Siemens AG, uvádí: „Amerika investuje do železnice - a my investujeme do Ameriky. Jen za poslední čtyři roky Siemens investoval téměř 400 mil. dolarů do rozšíření své výrobní základny v USA a více než 2,5 mld. dolarů do strategických akvizic v USA“.

Související novinky
Štítky
Sdílejte