Škoda 2024

Cottbus je třetím centrem v Německu pro uprchlíky z Ukrajiny


publikováno 24. 03. 2022 07:42


Díky zeměpisné poloze na jihovýchodě Braniborska a dobrému napojení na síť DB je město ideální jako přestupní uzel pro uprchlíky. V budoucnu tudy může být denně dopraveno do bezpečí v Německu až 2 500 uprchlíků. Za tím účelem bude každý den jezdit až šest kyvadlových vlaků DB Regio z Wrocławi do Cottbusu.

Odsud pak budou uprchlíci moci pokračovat dále v cestě: dvakrát denně jezdí zvláštní vlaky do Hannoveru, kromě toho jsou zde k dispozici autobusy, které odvážejí lidi do přijímacích zařízení v regionu a do jiných spolkových zemí.

Jízdy z Wrocławi do Cottbusu jsou organizovány v úzké spolupráci se zaměstnanci dopravců Polregio, DB Arriva a KD (Koleje Dolnośląskie). Ve vlacích je pro uprchlíky k dispozici občerstvení, nápoje, dětská strava, deky, polštáře, plyšové hračky a powerbanky. Na palubě je také vždy k dispozici rusky a/nebo ukrajinsky mluvící personál, který poskytuje podporu.

Společně s Polskem a Francií se intenzivně pracuje také na zřízení dalších center, aby byla možná distribuce uprchlíků i do dalších států EU.

Související novinky
Štítky
Sdílejte