Škoda 2024

Dokončeny retrofity OBU ETCS do řad 163 a 363 ČD Cargo


publikováno 01. 11. 2022 15:44


Kontrakt realizovalo sdružení dodavatelů ČD - Telematika (vedoucí) a AŽD Praha. Úplně poslední lokomotivou dovybavenou OBU ETCS se stala 363.256. Nicméně na akci v Plzni byla z organizačních a provozních důvodů jakožto zástupce celé retrofitované série přítomna lokomotiva 363.016. Všechny stroje jsou vybaveny mobilní částí ETCS od firmy Alstom, konkrétně systémem Atlas.

Symbolickou pásku na druhém snímku stříhají (zprava) Jan Hobza, předseda představenstva společnosti ČD - Telematika, Antonín Diviš, náměstek ředitele pro výzkum a vývoj AŽD, Patrizio Bruno Scuderoni, zástupce obchodního ředitele pro mobilní systémy AŽD, Tomáš Businský, člen představenstva a ředitel úseku telekomunikačních a infrastrukturních služeb společnosti ČD - Telematika, Tomáš Tóth, předseda představenstva ČD Cargo, Dan Kurucz, generální ředitel firmy Alstom pro Českou republiku a Slovensko, a Richard Olle, jednatel ČMŽO - elektronika.

Společnost ČD - Telematika aktuálně mj. pracuje na dovybavení 30 lokomotiv řady 363.5 ČD Cargo. Této zakázce stejně jako dalším novinkám z oblasti ETCS u nás se podrobně věnujeme v ŽM 10/22.

Související novinky